Input your search keywords and press Enter.

Son dakika: Kamu bankalarından hanelere kredi desteği

Son dakika: Kamu bankalarından hanelere kredi desteği

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, geliri aylık 5.000 TL altında olan bireysel müşterileri için yeni bir kredi uygulaması başlatıyor.

Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen COVID-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterileri finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatıyor. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, konu ile ilgili ortak açıklama yaptı.

Açıklamada şu bilgiler verildi:

“Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Segment Müşterilerimiz 10.000,-TL’ye kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 Aya kadar vadeli, Aylık Eşit Taksitli, Kredi kullanabilecektir. Müşterilerimize, Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bu krediden faydalanma imkanı da sunulacaktır. Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi bankalarımız tarafından ortak kriterlerle değerlendirilecektir. Müşteriler, Ziraat Bankası, Halkbank ya da Vakıfbank’tan yalnızca birine başvuru yapabilecektir. Başvurular 01 Nisan tarihinden itibaren kabul edilecektir.

HANGİ ÜLKE NAKİT YARDIMI YAPIYOR?
Her ülke kendi ekonomik gücüne göre vatandaşlarının corona virüsünün mali etkilerini daha az hissetmesi için yardım paketleri açıklıyor. Paketler içinde doğrudan hane halkına yönelik nakdi yardımlar da var. Örneğin; ABD’de bireylere 1.200 dolar evli çiftlere ise 2.400 dolar (ortalama asgari ücret) nakdi yardım yapılacak. Sırbistan da 18 yaşından büyük vatandaşlara 100 euro ödenecek. Güney Kore’nin hazırladığı yardım paketine göre ise vatandaşlara 1 milyon won (810 dolar) ödeme yapılacak.

İLGİLİ HABERİşte Almanya'nın corona virüsü paketiİşte Almanya’nın corona virüsü paketi