“81 il 81 topuk” sloganıyla yola alıyorlar

Paylaş

7. İş Kadınları Konseyi İş Platformu toplantısı, İzmir Ticaret Odası’nda (İTO) yapıldı. İTO İş Kadınları Konseyi Başkanı Asuman Nardalı ve ekibinin ev sahipliğindeki toplantıya farklı kentlerden çok sayıda kadın katıldı.

 

İTO’ya kayıtlı iş kadınlarını bir araya toplamak üzere 7 yıl önce harekete geçtiklerini belirten Asuman Nardalı, 70 kişiyle çıktıkları yolda bugün 700 kişi ile devam ettiklerini belirterek, amaçlarının iş kadınları arasında iletişimi ve ticareti artırmak olduğunu anlattı. Yaptıkları zirvede firmaların kadın sahiplerinin birbirlerini tanıdığını, ticari faaliyetlerinden haberdar olduklarını birbirleriyle iş yaptıklarını dile getiren Nardalı, “81 il 81 topuk” sloganını kullandıklarını belirtti.

İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İş Kadınları Konseyi’nin sadece İzmir’e değil Türkiye ekonomisine de katkı sağladığını vurgulayarak, “

“Sadece yerelde kalmayıp ulusal anlamda yaptığınız projelerinizle gurur duyuyoruz ancak bütün işlerinizi takdir etmemle beraber yeterli bulmuyorum. Kadınların hem iş, hem siyasi hem de sivil toplum kuruluşlarında daha fazla rol alması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

 

 

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir